Szafy metalowe

Szafy metalowe sprawdzają się w biurach jako typowy mebel do przechowywania dokumentów. Te zabezpieczone kluczem, ze sporą ilością półek są wykorzystywane nie tylko w działach takich jak księgowość, czy kadry, ale chętnie także tam, gdzie dobrze jest by firmowe akta nie trafiły przypadkowo w ręce osób niepowołanych. Tak więc osoby nadzorujące projekty, prowadzące dokumentacje związaną z np. produkcją, czy planowaniem strategii chętnie wykorzystują szafy jako tymczasowe schowki. Szafy metalowe są zawsze pod ręką, nie trzeba co chwilę odchodzić do sejfu, by zapoznać się z danymi. Idealne są do wykorzystania w czasie bieżącej pracy.

Wbrew pozorom szafy metalowe to nie tylko dokumenty. Wiele z nich kupują osoby prywatne, często do przechowywania broni (lub też sejfy na broń) i równie często do przedstawienia swoich kolekcji związanych z hobby. Tak, takie szafy przeszklone mają swoich nabywców, którzy chcą by ich ulubione przedmioty uchowały się przed przypadkowym zniszczeniem, a jednocześnie były widoczne. Tu nie potrzeba specjalnej ochrony w postaci skomplikowanego zamka. Wystarczy szyba, którą nie tak łatwo zbić i prosty zamek, by domownik nie wyjął wspaniałej szabli, czy mającego kilka dekad modelu statku, kiedyś przez kogoś pieczołowicie i ręcznie składanego.

Szafy metalowe – klasy bezpieczeństwa produktu

Oczywiście większości z nas słowo szafa kojarzy się z meblem, który bez problemu otworzymy, nawet bez narzędzi. Owszem sporo z metalowych szaf nie posiada specjalnych zabezpieczeń, ale coraz częściej wybierane przez klientów są te, które w znacznym stopniu komplikują uzyskanie dostępu do przedmiotu w nich przechowywanych.

Szafy te, tak jak sejfy są certyfikowane, a sposób ochrony poznamy po oznaczeniach. Często kupowane są te z oznaczeniem S1, a więc najprostszą formą zabezpieczenia. Jednak są w zupełności wystarczające by móc w nich przechowywać np. broń palną. Szafy metalowe sprawdzą się lepiej niż małe sejfy z prostego powodu – oferują więcej miejsca, przy wystarczającej ochronie. Obowiązek zakupu sejfu, czy szafy w klasie bezpieczeństwa S1 nakłada na każdego użytkownika broni palnej Państwo. Zgodnie z ustawą każdy posiadacz broni musi do jej przechowywania takowy mebel nabyć. Tak więc myśliwi, pasjonaci broni, sportowcy często wybierają właśnie szafę, a ta zamiast półek posiada wygodne uchwyty do pionowego przechowywania broni.

Przy wartościowych przedmiotach chętnie sięgamy po szafy z nieco wyższą klasą bezpieczeństwa. Ta już zagwarantuje, że bezpiecznie możemy przechowywać w niej przedmioty o wartości np. ok. 350 000 zł (klasa 0). Jeśli nasz majątek, przedmioty są wyższej wartości to mamy do dyspozycji nawet szafy metalowe o klasie bezpieczeństwa II. Ta klasa zapewni bezpieczne przechowanie wartościowych przedmiotów, bo mówimy tu o kwotach w okolicy 900 000 zł.

Dodaj komentarz